Skarpetki

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat skarpetek.

Skarpetki męskie - interesujące fakty i porady

Skarpety męskie to szeroki wybór tego rodzaju elementów garderoby. Warto poznać zasady dobru odpowiedniego modelu do stroju, by zapewnić sobie wygodę, a jednocześnie nie popełnić modowego faux pas.

Skarpetki to pięta Achillesowa męskiej garderoby. To z nią bowiem - nie wiedzieć czemu - panowie mają największe kłopoty. Dowcipy na temat tego, jak białe skarpety były chętnie noszone przez początkujących polskich biznesmenów obiegły niemal cały świat. Po dziś dzień stanowią one symbol bezguścia, z jednym wyjątkiem - noszenia ich do strojów sportowych. Są one dozwolone, ponieważ zwykle w tym kolorze dostępne są buty sportowe.

Skarpety eleganckiego mężczyzny

Jakie skarpetki na co dzień powinien nosić elegancki mężczyzna? Jest to pytanie, które bardzo często pada z ust panów. Warto pamiętać, by kierować się najważniejszą zasadą. Skarpety powinny być dobrane pod względem kolorystycznym do stroju - zwykle do obuwia i spodni.

Jeżeli zakładamy eleganckie spodnie od garnituru, koniecznością są fasony bawełniane, ale niezbyt grube - koniecznie w kolorze ciemnym. W związku z tym, że wybór różnorodnych modeli jest ogromny, żaden pan nie będzie miał problemu ze znalezieniem tych, które są dobrane ton w ton z kolorem spodni. 
Bardzo ważna jest również długość skarpet. Trzeba wybierać takie modele, które - gdy siądziemy, a spodnie się uniosą - nie będą ukazywały gołych nóg.

Skarpety męskie muszą też być wygodne. Panowie, którzy mają problemy z krążeniem mogą zdecydować się na modele bezuciskowe. Mężczyźni, borykający się z nadmierną potliwością stóp, powinni postawić na skarpetki antyzapachowe.

Pranie skarpet męskich

Ze skarpetkami męskimi wiąże się kilka ciekawych elementów kulturowych. Przykładowo - kobiety, które chcą podkreślić swoją niezależność w związku, często decydują o tym, że to panowie muszą samodzielnie wykonywać pranie swoich skarpet. Większość mężczyzn oczywiście wie, jak je prać (w końcu nie jest to wymagająca czynność), ale to, że to kobieta robi pranie jest podkreśleniem tradycyjnej roli społecznej każdej pani.

Skarpety pomysłem na prezent dla mężczyzny?

Skarpety męskie to również najczęstszy pomysł na prezent pod choinkę. Tak jak krawaty, tak i one stały się niemalże nieodzownym elementem każdego podarunku dla mężczyzny.

Na szczęście kobiety zaczęły wykazywać się nieco większą inwencją. Efekt - zamiast kupować klasyczne modele, pasujące do garnituru, pokusiły się o śmieszne ich wersje. Dzięki zabawnym napisom czy kolorom, faktycznie mogą być udanym upominkiem.