Skarpetki

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat skarpetek.

Skarpetki antyzapachowe - interesujące fakty i porady

Skarpetki antyzapachowe, ze względu na swoje właściwości, cieszą się ogromną popularnością. Trzeba jednak wiedzieć, jakie modele wybierać, by faktycznie móc cieszyć się ich dobroczynnym działaniem.

Skarpetki antyzapachowe to nowość na rynku. Ich głównym zadaniem, jak sama nazwa wskazuje, jest pochłanianie przykrego zapachu stopy.

Antyzapachowe skarpety a sport

Pierwsze skarpety antyzapachowe pojawiły się jako produkt dla sportowców. Sprawą oczywistą jest, że stopa intensywnie poci się podczas uprawiania sportu. Wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi bakterii i ich działalności, polegającej na rozkładzie potu, czego efektem jest brzydki zapach. Przędza nowoczesnych skarpet została wzbogacona o jony srebra. Ponadto jej odpowiedni splot umożliwia odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. To zaś pozwala na skuteczne wyeliminowanie tego przykrego i wstydliwego problemu, jakim jest brzydki zapach.

Hitem ostatnich lat są skarpety bambusowe, które działają antygrzybiczo i bakteriostatycznie. Są to szczególnie ważne właściwości modeli antyzapachowych. Taka formuła pozwala bowiem na zwiększenie bezpieczeństwa i zredukowanie ryzyka rozwoju trudnych do usunięcia grzybów, atakujących płytkę paznokci u stóp.

Skarpety antyzapachowe nie tylko dla sportowców

Antyzapachowe skarpetki wykorzystywane są nie tylko przez sportowców. Chętnie noszą je również osoby cierpiące z powodu nadpotliwości stóp. Jest to przypadłość dość często spotykana, ale i bardzo wstydliwa, która - jak się okazuje - może wpłynąć na pogorszenie kontaktów międzyludzkich.

Choć antybakteryjne skarpetki nie zmniejszają potliwości stóp, pozwalają czuć się komfortowo zarówno podczas wizyty u znajomych, jak i podczas przymiarki obuwia w sklepach.

Takie nowoczesne modele skarpet sprawdzają się również wtedy, gdy chcemy przedłużyć żywotność buta i uchronić wkładkę przed brzydkim zapachem.

Jakie skarpetki antyzapachowe kupić?

Ze względu na rosnącą popularność skarpetek antyzapachowych, na rynku pojawiło się sporo produktów tego rodzaju. Warto jednak mieć świadomość, że w wielu przypadkach to tylko marketingowy chwyt, stosowany po to, by zapewnić wzrost sprzedaży.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że kupione przez nas skarpety faktycznie posiadają antyzapachowe właściwości, trzeba zwrócić uwagę, czy wybrany model posiada potwierdzenie Państwowego Zakładu Higieny. Taki certyfikat na skarpetach antyzapachowych jest gwarancją tego, że są to modele medyczne. Warto wystrzegać się tanich skarpet, sprzedawanych na aukcjach internetowych. Zwykle nie posiadają one takiej gwarancji, co sprawia, że nie będą w stanie spełnić swojej funkcji.

Antyzapachowe właściwości i higiena

Antyzapachowe skarpety to idealne rozwiązanie dla osób, borykających się z nadmierną potliwością stóp oraz dla sportowców. Trzeba jednak mieć świadomość, że założenie takich elementów garderoby wcale nie spełni swoich funkcji, jeśli nie będziemy pamiętać o … odpowiedniej higienie. Trzeba mieć świadomość, że noszenie antyzapachowych skarpet nie zwalnia nas z częstego ich zmieniania i prania oraz - tak samo częstego - mycia stóp.