Skarpetki

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat skarpetek.

Skarpetki bawełniane - interesujące fakty i porady

Skarpetki bawełniane cieszą się ogromną popularnością, co jest związane z ich wieloma zaletami. Dostępne są w wielu rodzajach i kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie najlepsze produkty.

Skarpetki bawełniane to najpopularniejsze, bo szeroko dostępne elementy garderoby. Wybierane są głównie ze względu na swoje prozdrowotne właściwości oraz wysoki komfort noszenia. Ich zaletą jest przewiewność. Pozwalają skórze oddychać, przez co nie przyczyniają się do zwiększenia potliwości stopy. Dobrze dostosowują się do jej kształtu i ściśle przylegają do skóry, nie uciskając kostki.

100% bawełny czy nie?

Producenci skarpet oferują przede wszystkim modele wykonane nie ze 100% bawełny, lecz z domieszkami sztucznych włókien, np. poliestru czy lycry. Nie da się ukryć, że jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ gwarantują one większą trwałość i niezdolność do odkształcania się i rozciągania. Istnieje też „druga strona medalu” - włókna sztuczne to większe prawdopodobieństwo reakcji alergicznych oraz zwiększona potliwość stopy, co przekłada się na wydzielanie przykrego zapachu.

Z tego też powodu osobom, które cierpią na nadpotliwość bądź uprawiają sporty, zalecane są antyzapachowe skarpetki w 100% bawełniane.

Szeroki wybór skarpet bawełnianych

Rynek skarpet nie jest ubogi. Każdy z nas ma dostęp do ogromnego wyboru modeli, różniących się nie tylko włóknem, ale i kolorami czy funkcjami.

W ofercie wielu sklepów znajdują się skarpety damskie, męskie i dziecięce. Dostępne są modele antypoślizgowe, które zapewniają komfort podczas stąpania po śliskim podłożu.

Przy wyborze, warto zwrócić uwagę na gumkę, która zapobiega zsuwaniu się skarpety. Istotne jest to, czy nie została wykonana ze sztucznych włókien, które mogłyby uczulać. Dobrze jest także sprawdzić, czy gumka nie uciska zbyt mocno. W tym przypadku warto zwrócić uwagę również na skarpety bezuciskowe. Są one polecane przede wszystkim tym osobom, które mają problemy z krążeniem.

Na rynku dostępne są także modele frotte, które zapewniają stopie komfort, a jednocześnie chronią przed niskimi temperaturami.

Zakup bawełnianych skarpet

Większość dostępnych na rynku skarpet pochodzi z Chin, a co za tym idzie - są to tanie elementy garderoby. W korzystnych cenach znajdziemy je między innymi na targowiskach. Tanie skarpety można również zamówić poprzez Internet - w wielu sklepach oferowane są atrakcyjne cenowo modele. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy nie są to skarpety z domieszką włókien sztucznych, które - mimo wielu zalet - nie są w stanie zapewnić komfortu noszenia.