Skarpetki

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat skarpetek.

Skarpetki dziecięce - interesujące fakty i porady

Skarpety to ważny element dziecięcej garderoby. Kupujemy je nawet dla niemowlaków, by ułatwić im naukę chodzenia. Warto wiedzieć, na jakie modele stawiać, by zapewnić dziecku komfort i wygodę.

Skarpetki niemowlęce zakładamy dziecku praktycznie od pierwszych dni życia. Nawet wtedy, gdy maluchy nie noszą jeszcze butów.

Antypoślizgowe skarpety dla dzieci

Wraz z wiekiem, a co za tym idzie - i umiejętnością chodzenia - maluchom przydają się skarpety antypoślizgowe, tzw. ABS. Takie modele charakteryzują się gumowym bądź silikonowym wykończeniem podeszwy i brzegu paluszków. Dzięki temu dziecięca stopa nie ślizga się na parkiecie, a maluchowi znaczne łatwiej przychodzi odpychanie się od podłoża. Kiedy dziecko jest nieco starsze, warto zaopatrzyć je w skarpetki dziecięce antypoślizgowe do nauki chodzenia. Stawianie pierwszych kroków bez butów jest znacznie wygodniejsze.

Antypoślizgowe skarpetki dla dzieci dostępne są w wielu rozmiarach. Dzięki temu w latach późniejszych może z nich korzystać, zamiast domowych papuci.

Zakup dziecięcych skarpetek

Aby nie dopuścić do problemów skórnych, skarpety dziecięce powinny być wykonane z naturalnych włókien antyalergicznych. Na szczególną uwagę zasługują zatem te bawełniane oraz bambusowe (nowość na rynku). Przy tym ważne jest, by dziecięce skarpetki były kolorowe i atrakcyjne wizualnie. Dużą popularnością cieszą się więc modele, na których widnieją bajkowe postaci.

Kupując skarpetki dla dzieci, warto kierować się również ceną. Nie da się bowiem ukryć, że maluchy mają tendencję do ich szybkiego brudzenia i niszczenia. Dlatego wydawanie kilkunastu złotych na tego rodzaju elementy garderoby jest po prostu nieopłacalne. Nie są polecane także białe skarpety, które bardzo szybko stracą swoją biel, a ich dopranie będzie graniczyło z cudem. Znacznie lepiej sprawdzą się modele kolorowe.