Skarpetki

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat skarpetek.

Skarpetki bezuciskowe - interesujące fakty i porady

Skarpetki bezuciskowe są idealnym rozwiązaniem dla osób z problemami krążenia i cukrzyków. Nie powodują opuchnięcia stopy i nie wpinają się w kostkę, zwiększając komfort i wygodę noszenia.

Tradycyjne skarpetki zaopatrzone są na ogół w ściągacz, który ma zapobiec ich osuwaniu się z nogi. Trzeba jednak mieć świadomość, że niektóre osoby - przez wzgląd na zdrowie, estetykę i komfort noszenia - wybierają modele bezuciskowe. Czym podyktowana jest taka decyzja?

Zalety skarpet bezuciskowych

Skarpetki bezuciskowe nie powodują dyskomfortu podczas noszenia, który spowodowany jest zwykle ściśnięciem kostki przez zbyt ciasną gumkę. Dzięki temu noga mniej się męczy i nie pojawia się obrzęk.

Tego typu skarpetki, ze względu na swoje właściwości, polecane są osobom, które mają problemy z krążeniem lub chorują na cukrzycę. Warto bowiem pamiętać, że stopy i kostki takich pacjentów mają tendencję do puchnięcia. Noszenie tradycyjnych skarpet spowodowałoby wpijanie się gumki w ciało, powodując ból i zwiększając obrzęk. Modele te nie wywołują takich efektów, dzięki czemu ich noszenie jest niezwykle wygodne.

Wybór skarpet bezuciskowych

To, że skarpety bezuciskowe nie rolują się i nie zsuwają z nogi na kostkę, jest możliwe dzięki specjalnej konstrukcji dzianiny. Bardzo często modele, poza bawełną, zawierają dodatek lycry, która sprawia, że skarpeta znacznie lepiej dopasuje się do nogi. Jednocześnie daje ona gwarancję, że ten element garderoby znacznie dłużej nam posłuży, ponieważ nie zdeformuje się podczas noszenia i prania.

Trzeba jednak mieć świadomość, że nie wszystkie skarpety bezuciskowe wykazują takie właściwości. Kiepskiej jakości włókna albo wybór zbyt dużego rozmiaru może być przyczyną rolowanie się skarpety. Okazuje się więc, że zakup odpowiedniego modelu wcale nie jest łatwy. Warto wystrzegać się tych elementów garderoby, które wykonane są z bawełny i włókien sztucznych. Choć i one nie będą tak szybko się odkształcać, to jednak mogą przyczyniać się do zwiększonej potliwości stóp. Efektem tego jest nie tylko wydzielanie przykrego zapachu, ale również możliwość pojawienia się obrzęków.

Skarpetki bezuciskowe męskie i damskie

Skarpetki bezuciskowe męskie nabyć można we wszystkich kolorach, odpowiadających panom, a jednocześnie pasujących do garniturów. Warto jednocześnie podkreślić, że są one na tyle dobrym rozwiązaniem, że nie powodują opuchlizny, co pozwala odczuwać komfort nawet po całym dniu spędzonym w butach wizytowych.

Skarpetki bezuciskowe damskie, podobnie jak męskie, dostępne są we wszystkich kolorach. W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli, „wersje” nieuciskające pozbawione są wzorów.