Skarpetki

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat skarpetek.

Skarpetki antypoślizgowe - interesujące fakty i porady

Skarpetki antypoślizgowe są chętnie noszone przez dzieci, zwiększając wygodę i bezpieczeństwo chodzenia. Z zalet modeli z ABS korzystają też i dorośli.

Skarpetki antypoślizgowe (tzw. ABS) to specjalne modele przystosowane do tego, by chodząc bez butów po mieszkaniu, nie ślizgać się na parkiecie, panelach lub płytkach. Ich cechą charakterystyczną jest to, że pokrywane są na spodniej stronie podeszwy specjalnym gumowanym bieżnikiem, który zapobiega poślizgnięciu. Bieżnik w skarpetkach antypoślizgowych może być wykonany z różnych materiałów, choć najpopularniejsze są modele silikonowe. Ich zaletą jest to, że nie wywołują uczulenia, tak jak może się zdarzyć w przypadku bieżnika wykonanego z PCV.

Skarpety ABS znacznie częściej kupowane są z myślą o dzieciach, ale chętnie noszą je również dorośli – zwłaszcza Ci, którzy nie preferują tradycyjnych papuci. Jeśli będą to modele wysokiej jakości, faktycznie mogą posłużyć jako alternatywa domowego obuwia.

Skarpetki antypoślizgowe dla dzieci

Dziecięce skarpetki antypoślizgowe świetnie mogą zastąpić domowe papcie. Jednocześnie są dla nich wygodniejsze, ponieważ nie zsuwają się ze stopy. Dobrej jakości skarpety dziecięce wykonane są z naturalnych i nieuczulających dzianin, a także pozbawione są szwów.

Świetnie sprawdzają się w okresie, kiedy maluch uczy się chodzić, także w przypadku raczkowania. Modele antypoślizgowe posiadają bowiem nie tylko silikonową podeszwę, ale również ogumione brzegi, dzięki czemu znacznie łatwiej odpychać się od podłoża. Ponadto delikatna dzianina nie ogranicza stopy, dzięki czemu stawianie pierwszych kroków na podłodze jest znacznie wygodniejsze.

Gdzie kupić skarpetki antypoślizgowe?

Skarpetki antypoślizgowe dla dzieci kupimy w każdym sklepie z ubraniami dla maluchów. Duży wybór kolorów, rozmiarów i materiałów sprawia, że zakup najbardziej odpowiedniego modelu jest jak najbardziej możliwy.

Nieco trudniej o skarpety antypoślizgowe dla dorosłych. Z pomocą jednak przychodzi Internet, gdzie w wielu sklepach można zakupić modele w dużych rozmiarach, nie ograniczając wyboru do jednego koloru czy fasonu.